Ludy rdzenne jako nowoczesne zespoły przyszłości
Weronika Mliczewska, reżyserka filmów dokumentalnych, autorka książki o współczesnych Majach pt. ,,Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów”, autorka projektów filmowych i fotograficznych w Japonii, Meksyku, USA, Nigerii, Ugandzie, Kenii, Indiach, RPA, Papui Zachodniej, Wietnamie, Chinach, Polsce oraz Hiszpanii.
Jej twórczość jest mostem pomiędzy pradawnymi tradycjami, a nowoczesnymi rozwiązaniami, który inspiruje do kreatywnych rozwiązań, między innymi w zakresie budowania innowacyjnych organizacji. Czym charakteryzuje się rola lidera i zespołu w kulturach świata? Czy samotność to nieodłączny towarzysz lidera, czy można razem zostawać liderami? Dlaczego w Gwatemali hucznie obchodzi się „Dni wrażliwych” i czy może nas to zainspirować?
Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia, w którym Weronika zaprasza do spojrzenia na rzeczywistość jako zwierciadło tego, co jest w nas w środku, a następnie zaczerpnięcia z tego, co w plemionach – ale tak naprawdę wcale niedaleko, a głęboko w nas – potrzeby wspólnoty, dzielenia tego, co dla nas najważniejsze z innymi – jako nowoczesnej metody budowania zespołów i wspólnego wpływania na otaczający nas świat.
Polecamy również obejrzenia jej drugiego wystąpienia pt. „Hakuna matata – problem jako szansa na zmianę”.
Zachęcamy do śledzenie jej pracy na stronach: www.veroetnika.com oraz www.weronikamliczewska.pl, a także na social mediach: Facebook, Instagram, YouTube: @veroetnika.
Autorem wykorzystanego zdjęcia jest Taylor Beales.